Informatii

UPDATE 20.01.2015

In atentia membrilor columbofili,

In urma cu cateva zile,a avut loc la Targu Mures adunarea membrilor comitetului director a jud.Mures,conturandu-se astfel urmatorul plan de zbor:

PLAN ZBOR II 2015:


1. ZALAU 1-25.04.2015
2. SATU – MARE 1-02.05.2015
3. NYIREGYHAZA-09.05.2015
4. MISKOLC 1-16.05.2015
5. SZUHAFO 1-23.05.2015
6. MISKOLC 2/RAJKA 1-30.05.2015
7. MISKOLC 3-06.06.2015
8. SZUHAFO 2/RAJKA 2-13.06.2015
9. MISKOLC 4-20.06.2015
10. SZUHAFO 3/RAJKA 3-27.06.2015
11. MISKOLC 5-04.07.2015
12. SZUHAFO 4/RAJKA 4-11.07.2015
13. MISKOLC 6-18.07.2015
14. SATU – MARE 2/BRATISLAVA-25.07.2015
15. SATU – MARE 3-01.08.2015

cu stima,

Sergiu Anghel

—presedinte/responsabil centru de imbarcare filiala I—


 

UPDATE 13.08.2014

In atentia membrilor columbofili,

Sezonul 2014-PUI,a inceput prin derularea a 4 etape de antrenament(Ludus,Luncani,Valcele,Topa Mica),urmand ca pe data de 23 august 2014 sa aiba loc prima etapa de concurs si anume ZALAU 1.

Planul de zbor va fi unul format din 5 etape,printre care:

ZALAUx2;MARGHITAx2;Torokszentmiklosx1;

In cazul in care conditiile meteo vor permite,se va incerca si organizarea unui concurs tip DERBY,cu premii.

SUCCES tuturor!!!

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 22.07.2014

BRATISLAVA,vineri 25.07.2014,imbarcare miercuri 23.07.2014,comisie de imbarcare ora 19:15.

primirea porumbeilor se va face la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD intre orele 19:30-21:00.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la orele mentionate.In cazul in care, din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Dumitru Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 10.07.2014

RAJKA 4,duminica 13.07.2014,imbarcare vineri 11.07.2014,comisie de imbarcare ora 19:15.

primirea porumbeilor se va face la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD intre orele 19:30-21:00.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la orele mentionate.In cazul in care, din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

CEGLED 4,duminica 13.07.2014,imbarcare sambata 12.07.2014,comisie de imbarcare ora 18:15.

primirea porumbeilor se va face la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD intre orele 18:30-20:00.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la orele mentionate.In cazul in care, din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 09.07.2014

maraton ALTDORF,luni 14.07.2014,imbarcare vineri 11.07.2014,comisie de imbarcare ora 10:00.

primirea porumbeilor se va face la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD intre orele 10:30-13:00.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la orele mentionate.In cazul in care, din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

 

UPDATE 03.07.2014

MARGHITA 5-sambata 05.07.2014,imbarcare vineri 04.07.2014-ora de prezentare comisie de imbarcare 18:30.

primirea porumbeilor se va face la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD intre orele 19:00-20:30.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(pornirea ceasurilor se va face vineri 04.07.2014 ora 19:00), sa fie prezenti la orele stabilite impreuna cu responsabilul pe centru de imbarcare.In cazul in care, din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 17.06.2014

maraton Scharding-sambata 21.06.2014,lansare dimineata,imbarcare joi 19.06.2014 intre orele 16:00-17:45,sangeorgiu de mures,langa fostul C.A.P.

persoana de contact privind adresa exacta CIORBA ILIE-nr.tel.0740229844.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la ora 15:00,pentru a organiza o buna desfasurare a imbarcarii!

In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 15.06.2014

Luni 16.06.2014,la rest.”La serviciu”,Targu Mures,incepand cu orele 18:00,desigilare  concurs RAJKA 2 si MARGHITA 3(ceasuri elctronice si mecanice).Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 11.06.2014

RAJKA 2-sambata 14.06.2014,imbarcare joi 12.06.2014 ora 20:00-21:15-ora de prezentare comisie de imbarcare 19:30;

MARGHITA 3-sambata 14.06.2014,imbarcare vineri 13.06.2014-ora de prezentare comisie de imbarcare 17:00.

primirea porumbeilor se va face la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(pornirea ceasurilor se va face vineri 13.06.2014 ora 18:00), sa fie prezenti la orele stabilite impreuna cu responsabilul pe centru de imbarcare.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Gligor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 


 

UPDATE 08.06.2014

Luni 09.06.2014,la rest.”La serviciu”,Targu Mures,incepand cu orele 18:00,desigilare  concurs CEGLED 2(ceasuri elctronice si mecanice).Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 04.06.2014

CEGLED 2-sambata 07.06.2014,imbarcare vineri 06.06.2014 ora 16:30-17:45,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la ora 16:00.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Glogor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 29.05.2014

MARATON 2014-comisia de imbarcare SCHARDING:

BENZING:Mozes Csaba,Pop Lucian,Bucsa T.,Campean Mircea;

TAURIS:Ionescu Alexandru,Kelemen Csaba,Oltean,Chirtes F.;

BRICON:Ienciu V.,Tenie Gligor,Feier Horea,Bogatean Mihail,Benta Lazlo;

MEGA:Puiu Raica,Makky Levente;Vasu Viorel;

MECANICE:Simon Petrica,Moga Viorel,Gyeresy S.,Tekeres.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 29.05.2014

CEGLED 2-duminica 01.06.2014,imbarcare sambata 31.05.2014 ora 16:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice, sa fie prezenti la ora 15:30.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Glogor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Rajka 1-duminica 01.06.2014,imbarcare vineri 30.05.2014 ora 19:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(), sa fie prezenti la ora 18:30.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Glogor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 24.05.2014

Luni 26.05.2014,la rest.”La serviciu”,Targu Mures,incepand cu orele 18:00,desigilare  concurs CEGLED 1(ceasuri elctronice si mecanice).Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 21.05.2014

CEGLED 1-sambata 24.05.2014,imbarcare vineri 23.05.2014 ora 18:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(pornirea ceasurilor se va face la ora 18:00), sa fie prezenti la ora 17:30.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Glogor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 18.05.2014

Luni 19.05.2014,la rest.”La serviciu”,Targu Mures,incepand cu orele 18:00,desigilare  concurs TOROKSZENTMIKLOS 1(ceasuri elctronice si mecanice).Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 16.05.2014

TOROKSZENTMIKLOS 1-luni 19.05.2014,imbarcare duminica 18.05.2014 ora 18:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(pornirea ceasurilor se va face la ora 18:00), sa fie prezenti la ora 17:30.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING-Mozes Csaba,TAURIS-Nelutu Harfas,BRICON-Tenie Glogor,MEGA-Puiu Raica sau CEASURI MECANICE-Simon Petrica)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 09.05.2014

MARGHITA 2-duminica 11.05.2014,imbarcare sambata 10.05.2014 ora 18:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(pornirea ceasurilor se va face la ora 18:00), sa fie prezenti la ora 17:30.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING,TAURIS,BRICON,MEGA sau ceasuri mecanice)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.desigilare ceasuri luni 12.05.2014,ora 18:00,la rest.”La serviciu” din Targu Mures.Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—



 

UPDATE 04.05.2014

Luni 05.05.2014,la rest.”La serviciu”,Targu Mures,incepand cu orele 18:00,desigilare  concurs MARGHITA 1(ceasuri elctronice si mecanice).Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

UPDATE 30.04.2014

Structura organizatorica in cadrul etapelor de imbarcare

In cadrul etapelor de imbarcare din cadrul Filialei I si Filialei II,Targu Mures-comitetul director a desemnat urmatoarele persoane pentru a face parte din comisii prin rotatie saptamanala dupa cum urmeaza:

BENZING:Saptamana 1:Mozes Csaba,Campean Mircea,Tatar Mihai;

                 Saptamana 2:Mozes Csaba,Iuga Dorin,Baciu Leontin;

                 Saptamana 3:Mozes Csaba,Sandu Moldovan,Panner Laszlo.

TAURIS:    Saptamana 1:Harfas Nelutu,Florea Remus/Cret Gheorghe(rotatie),Dreghici Cristian,Anghel Marius(voluntar!!!)

                 Saptamana  2:Harfas Nelutu,Florea Remus/Cret Gheorghe(rotatie),Kovacs Tamas;

                 Saptamana 3:Harfas Nelutu,Florea Remus/Cret Gheorghe(rotatie),Fall Levente,Candea Florin;

MEGA:     Raica Dumitru,Vasu Viorel,Makky Levente.

BRICON:   Saptamana 1:Tenie Gligor,Szoke Balazs,Bogatean Mihail;

                  Saptamana 2:Tenie Gligor,Mattyus Zoltan,Stuparu;

                  Saptamana 3:Tenie Gligor,Torday Istvan,Varody V.

CEASURI MECANICE:

                   Saptamana 1:Simon Petrica,Gyeresi Sandor,Bucsa Traian;

                   Saptamana 2:Simon Petrica,Ballint,Tekeres;

                   Saptamana 3:Simon Petrica,Tudosie Costel,Guja J.

COMISIA VA FI FORMATA DIN CELE 3 PERSOANE desemnate pentru a face parte din echipa saptamanii in curs.Rotatia echipelor va incepe dupa CONCURSUL cu nr.3!Comisia are dreptul de a isi imbarca primii porumbeii!

In cazul in care din diferite motive nu puteti participa la imbarcare,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING,TAURIS,BRICON,MEGA sau CEASURI MECANICE)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.Neindeplinirea acestor atributiuni se penalizeaza conform regulamentului.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru imbarcare—


 

UPDATE 30.04.2014

MARGHITA 1-imbarcarea porumbeilor se va realiza vineri 02.05.2014 intre orele 18:00-20:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.Rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare,cat si toti cei care concureaza cu ceasuri mecanice(pornirea ceasurilor se va face la ora 18:00), sa fie prezenti la ora 17:30.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING,TAURIS,BRICON,MEGA sau ceasuri mecanice)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru imbarcare—


 

UPDATE 27.04.2014

Luni 28.04.2014,la rest.”La serviciu”,Targu Mures,incepand cu orele 18:00,desigilare  concurs ZALAU 1(ceasuri elctronice si mecanice).Conform RNS,fisele nu vor fi listate mai repede de ora 18:00!

 

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—

 


 

UPDATE 24.04.2014

ZALAU 1-imbarcarea porumbeilor se va realiza sambata 26.04.2014 intre orele 17:30-20:00,la hipodrom-str.Insulei,langa complexul BLACK LORD.Pornire ceasuri mecanice ora 18:00.Rugam toti membrii desemnati pentru a participa la imbarcare sa fie prezenti cu 10 min.inaintea sosirii porumbeilor.In cazul in care din diferite motive nu puteti participa,va rog sa instiintati capitanul de statie(BENZING,TAURIS,BRICON,MEGA sau ceasuri mecanice)si sa gasiti de comun acord un suplinitor.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru imbarcare—


STRUCTURA ORGANIZATORICA LA IMBARCARE:ORGANIZAREConform RNS 2014,refuzul de a participa la cererea responsabilului de centru la activităţile columbofile atrage anularea etapei pentru columbofilul care nu respectă indicaţiile primate.


 

Joi,data de 09.04.2014 in cadrul restaurantului”La serviciu”,din Targu Mures-prezenta obligatorie a tuturor membrilor columbofili filiala 1+2,care vor concura cu ceasuri mecanice,in vederea verificarii!

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

Persoanele desemnate fiind responsabile cu anumite sarcini(Mozes Csaba,Tenie Gligor,Harfas Nelutu,Nelu Moldovan,Simon Petrica,Raica Dumitru,Tatar Mihai)in vederea realizarii etapelor de imbarcare sunt rugate sa nominalizeze membrii columbofili din cadrul clubului care sa participe la indeplinirea functiilor pentru care acestia sunt responsabili,pana la data de 16.04.2014,in cadrul sedintei care va avea loc la restaurantul”La Servici”,in baza unui tabel nominal.

Multumesc,

Sergiu Anghel

—responsabil centru de imbarcare—


 

Regulament de imbarcare pe centru-structura organizatorica si distribuirea atributiilor premergatoare imbarcarii,membrilor asociatiei

Structura organizatorica:

Stabilirea Liderilor de zona:

-Presedintele de club va comunica responsabilului pe centru de imbarcare orice schimbari ce vor interveni cu privire la imbarcarea din saptamana in curs de indata ce va avea informatii.

-Responsabilul pe centru de imbarcare,are obligatia de a instiinta toti liderii de zona:

ZONA TUDOR/LIVEZENI/CENTRU:Nelu Moldovan

ZONA SANCRAI/PANET/BERGHIA:Remus Florea

ZONA UNIRII/SANTANA/VOINICENI/BARDESTI:Harfas Nelutu

ZONA CUCERDEA/LUDUS:Gligor

ZONA SANGEORGIU DE MURES/ERNEI:Panner

ALTE ZONE limitrofe:Szoeke Balazs

Nota:Liderilor de zona li se va pune la dipozitie o lista cu numerele de contact a tuturor membrilor care concureaza din zona pe care o administreaza,avand obligatia sa ii instiinteze pe acestia in aceeasi zi cu privire la modificarile petrecute.

Atributii premergatoare imbarcarii care urmeaza a fi distribuite astfel:

Responsabil centru de imbarcare:Sergiu Anghel-orice nereguli,sesizari sau propuneri referitoare la modalitatea de imbarcare vor fi comunicate capitanilor de ecchipa care ulterior au obligatia sa le comunice responsabilului pe centru de imbarcare;

Responsabil statie BENZING:Mozes Csaby+2 pax(imbarcare porumbei)-echipa va reprezenta si comisia.

Responsabil statie BRICON:Gligor+2pax(imbarcare porumbei)-echipa va reprezenta si comisia.

Responsabil statie MEGA:Raica Dumitru+2 pax(imbarcare porumbei)-echipa va reprezenta si comisia.

Responsabil statie TAURIS:Harfas Nelutu+2pax(imbarcare porumbei)-echipa va reprezenta si comisia.

Responsabil ceasuri mecanice:Simon Petre+2 pax(clemare+imbarcare)-echipa va reprezenta si comisia.

Responsabil cu transportul si organizarea meselor pt.buna desfaurare a imbarcarii porumbeilor si facilitarea de curent electric de la sursa pana la statiile de imbarcare:

Responsabil cu strangerea de diferite fonduri:Gligor Tenie;

Comisie de verificare a fiselor de imbarcare+intocmirea actelor adiacente imbarcarii si desigilarii:Tatar Vasile+Vasile Bloj;

Responsabil cu apa potabila oridecateori se impune:Tatar Mihai+1 pax;

Responsabil coordonare transport:Nelu Moldovan(camionul de transport se va prezenta la data si locul de imbaracare,la orele stabilite impreuna cu responsabilul pe centru de imbarcare-pregatita din toate punctele de vedere-cartoane curate,adapatori curate etc.);

Responsabil cu debarcarea-imbarcarea lazilor de transport:

Responsabil cu verificarea starii de sanatate a porumbeilor:Pop Lucian(inainte de a prezenta porumbeii la statia de imbarcare,fiecarui membru columbofil I se va verifica starea de sanatate a porumbeilor.porumbeii gasiti cu probleme de sanatate nu vor zbura)

Nota:Primirea porumbeilor pentru imbarcare va incepe cu orele XY si se va incheia la orele WZ,in cazul etapelor de viteza-demifond;pentru etapele de demifond-fond sau fond-maraton,primirea porumbeilor se va face incepand cu orele XY si se va incheia la orele WZ.

Oricare dintre persoanele desemnate pentru a fi responsabile cu anumite atributiunii in cadrul etapelor de imbarcare are obligatia sa le respecte in totalitate.In cazul in care exista motive din cauza carora nu poate sa se prezinte la imbarcare si implicit sa isi respecte obligatiunile,trebuie sa isi anunte capitanul de echipa si ulterior sa gaseasca pe cineva din cadrul clubului care sa ii suplineasca atributiile.

Toti membrii desemnati pentru a participa la buna desfasurare a imbarcarii porumbeilor au obligatia de a ramane la operatiune pana cand responsabilul pe centru de imbarcare considera ca si-au indeplinit atributiunile in totalitate.

           Nerespectarea acestor indatoriri va atrage dupa sine o singura mustrare scrisa.A doua oara cand membrul clubului nu respecta atributiunile care i-au fost insarcinate se va alege  cu sanctiuni,conform regulamentului F.C.P.R.!

In acceasi postura se afla si membrii care instiga la scandal sau care vorbesc neadecvat cu ceilalti colegi.

Situatiile conflictuale de orice natura se vor rezolva inafara oreloe de imbarcare!

Cu stima,

                Sergiu Anghel

—-responsabil centru imbarcare—


In cadrul sedintei din data de 01.04.2014 s-a votat o singura grila de tarifare privind zborurile.   425 Ron pentru fiecare crescator,indiferent de numarul de porumbei angajati!Data limita pentru achitarea etapelor de zbor-domnului Tenie Gligor-pana la data de 17.04.2014!Va multumim pentru intelegere si colaborare!

Plan de antrenament inainte de etapa de concurs ZALAU 1 din data de 26.04.2014  va fi urmatorul:

09.04.2014 IERNUT;

11.04.2014 BOGATA;

13.04.2014 LUNA;

16.04.2014 FELEAC;

19.04.2014 TOPA MICA.

costurile sunt de 50 RON pentru minim 40 de crescatori!